VOLEJTE PO-PÁ 8:00 - 18:00

468 003 620

Od začátku...

S myšlenkou zahájení prodeje autodílů jsem si pohrával už na přelomu tisíciletí. K autům jsem měl vždy blízko, nakonec i vzdělání jsem získal v oboru, a můj táta v Hlinsku předsedal místní organizaci Autoklubu ČR, který navázal na tradici místního svazarmu. O zájemce a kontakty tak nebyla nouze a pro nedostatek konkurence a tehdejší závozní lhůty, kdy se díl objednal, ale dorazil většinou až za tři dny, jsem se rozhodl zkusit štěstí a otevřel s mým tátou první provozovnu. Kde jinde, než právě v Hlinsku, konkrétně 1. 10. 2001.

Začátky to byly skromné a podnikal jsem ještě jako OSVČ, tedy se značným rizikem. Pár místností v pronajatém domě v sousedství pekárny. Ale známí a kamarádi nás v tom nenechali, první objednávky přicházely a my pomalu začali přemýšlet nejen o vlastním provozu prodejny, ale také závozech. A k tomu zastoupení dalších značek , protože onen začátek byl postaven hlavně na dílech pro vozidla značky Škoda.

Naším prvním rozvozovým vozidlem byl Citroen C15

Se závozy jsme začali v roce 2002 a první trasa, realizovaná stařičkým Citroenem C15 směřovala do oblasti Chotěboře. Pak už vše nabralo rychlejší spád, tras začalo přibývat a my se rozhodli rozrůst o další pobočku. Tím vybraným místem se stala Polička.

A tak se stalo, že roku 2004 jsme se mohli pochlubit další výkladní skříní, a to na ulici Hegerova, kde ji najdete dodnes. A vlastně i hlinecká pobočka je stále na stejné adrese. Jen už nesídlí v pronájmu, ale podařilo se prostory odkoupit a rozšířit. A nedávno byla dokonce rekonstruována a přistavěna, tedy jsme mohli na podzim 2022 přivítat hlinecké zákazníky v nových, větších prostorách.

Rok 2006 byl doslova přelomový, tehdy jsme totiž přestali podnikat na živnostenský list a byla oficiálně založena firma AUTO SLAVÍČEK s.r.o., která funguje pod stejným jménem dodnes.

Podnikám spíše srdcem, než rozumem, a tak mě to vždy táhlo k rozvoji a růstu firmy. Konkurence mi byla hnací silou, a že jí za ty roky přibylo…Přiznávám, že trochu s obavami, ale také s nadšením a odhodláním jsme časem otevřeli pobočky v Chrudimi, Přelouči, Novém Městě na Moravě, ale také v Hradci Králové a naposledy v Kolíně. Měl jsem vždy štěstí na lidi z regionů, kteří mi v začátcích věřili, přitáhli první zákazníky a notně pomáhali činnost poboček rozjet a stabilizovat. Za to jsem jim zavázán.

Konkurence, to však nebyla vždy jen nevraživost a nefér jednání, ale také spolupráce a společné projekty. Tím osudovým se pro mě stalo vytvoření společnosti Automotiveteam s.r.o. (AMT), kdy jsme se s několika partnery v roce 2015 sloučili do silné skupiny okolo velkého světového distributora v oblasti automotive – firmy NEXUS Automotive. To nám umožnilo dobře nakupovat a mít silnou vyjednávací pozici vůči dodavatelům autodílů, příslušenství, komponent i služeb.

Jak šel čas, uvědomil jsem si, že je dobré „diverzifikovat portfolio“, a tak jsem po krátkém přemýšlení využil nabídky na vybudování autosalonu značky Hyundai v Pardubicích. Bylo to dobré rozhodnutí ve správně době. A i když zanedlouho přišel proklínaný COVID, nedá se říct, že by nás zastavil. Naopak nás vlastně donutil přemýšlet o dalším rozšíření služeb a tak nyní nabízíme také wellness program pro vozidla – FILTRO.cz, v rámci kterého vyčistíme DPF, provedeme dekarbonizaci nebo profesionální dynamickou výměnu převodovkového oleje v automatech našim partnerům i široké veřejnosti.

A další projekty přicházejí. Chrudimská automyčka nebo prodej ojetých vozidel jsou jen některé z nich…

Za ty roky firmou prošla spousta lidí. Zaměstnanců, dodavatelů, zákazníků i partnerů. Ne vždy šlo všechno hladce a ne s každým se dalo rozejít kamarádsky. Vždy jsme se ale snažili chovat dobře, hledat domluvu a často jsme i ustoupili. To se vyplatilo a my nyní především můžeme říci, že jsme vydrželi. Přestáli jsme nelehké roky a můžeme se nyní těšit na to, co přinesou léta následující. Jaké budou nevíme, ale jsme si jisti, že vám do nich budeme stále dobrou a spolehlivou oporou, kde dané slovo znamená závazek.

Těším se na další společná léta s vámi a kdo ví, třeba naše logo zanedlouho zahlédnete i ve vašem městě… 😉